Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania – w skrócie RRSO, to skrót, który wielu osobom nic nie mówi.

Występuje on jednak przy każdej reklamie kredytu konsumenckiego, ponieważ jest bardzo ważnym wskaźnikiem dla każdego kto zastanawia się nad wzięciem kredytu.

❓Dlaczego warto wiedzieć co to jest?

RRSO reprezentuje całkowity koszt kredytu ponoszony przez konsumenta w stosunku rocznym, w formie procentowej.

❓Co to znaczy? Z RRSO dowiesz się ile tak naprawdę będzie kosztował Cię kredyt. W RRSO uwzględniane są nie tylko koszty wynikające z odsetek ale też prowizje, różne opłaty jakie może stosować bank przy udzielaniu kredytu, koszty ubezpieczenia lub ustanowienia zabezpieczenia. Niekiedy oferta może być zachęcająca za sprawą niskiego oprocentowania a dopiero po rozmowie z doradcą okazuje się, że choć oprocentowanie jest niskie prowizja jest bardzo wysoka. RRSO pozwoli nam w łatwy i przejrzysty sposób ocenić oferty różnych banków i wybrać najkorzystniejsze dla nas warunki.

❓Jak to zrobić?

Poszukując oferty kredytu warto poświęcić chwilę czasu i udać się do kilku miejsc i z pracownikiem banku niezobowiązująco omówić warunki kredytu jaki nas interesuje. Pracownikowi należy podać jaką kwotę potrzebujemy i o jakim okresie spłaty myślimy. W takiej rozmowie dowiemy się dokładnie ile wynosi rata, prowizja, czy istnieje wymóg ubezpieczenia kredytu lub zapłaty jakiś dodatkowych opłat. Po przedstawieniu oferty poproś pracownika o przygotowanie formularza informacyjnego. Następnie w drugim miejscu poproś o przedstawienie oferty na tę samą kwotę i okres spłaty, poproś o formularz informacyjny. Mając formularze informacyjne z kilku banków i wskazane w nich RRSO w łatwy sposób ocenisz, która oferta jest dla Ciebie najbardziej atrakcyjna – czyli najtańsza.

Nie ograniczaj się tylko do RRSO prezentowanego w reklamie, ponieważ każdy bank podaje RRSO według tak zwanego „przykładu reprezentatywnego”, który jest różny dla każdego banku i wynika z statystyk udzielanych kredytów. Podejmując świadomą decyzję warto zainwestować swój czas w rozmowę z pracownikiem banku o swoich indywidualnych potrzebach. Tylko w ten sposób będziesz miał pewność, że nie przepłacasz.

Po wstępnym przeanalizowaniu ofert kilku banków nie zapomnij by porównać je z ofertą Nadnoteckiego Banku Spółdzielczego. Nasi doradcy przedstawią Ci wszystkie warunki i koszty bez gwiazdek! Zawsze możesz liczyć na proste i bezwarunkowe promocje. Zapytaj o Spółdzielczy Kredyt Gotówkowym – szczegóły znajdziesz na naszej stronie internetowej.