Ważnym elementem oferty kredytowej, który kredytobiorca bierze pod uwagę przed skorzystaniem z oferty jest oprocentowanie. Zazwyczaj w reklamie oprocentowanie jest prezentowane na pierwszym planie, dużymi i wyraźnymi cyframi.

Warto jednak zagłębić się w ofertę, ponieważ kredyt jest oprocentowany według stałej albo zmiennej stopy procentowej w stosunku rocznym, określonej w umowie. Co musisz wiedzieć o oprocentowaniu stałym?

Oprocentowanie stałe oznacza, że w trakcie trwania kredytu Twoja rata nie będzie się zmieniała. Raz ustalone i zatwierdzone przez Ciebie w dniu podpisania umowy kredytowej oprocentowanie pozostanie niezmienne do dnia spłaty zobowiązania.

W przypadku kredytów ze zmiennym oprocentowaniem wahania na rynku finansowym mogą mocno oddziaływać na koszt kredytu. W przypadku kredytów ze stałym oprocentowaniem koszt kredytu nie zmieni się w trakcie trwania umowy. Ryzyko wahania stóp procentowych jest realne, dlatego codziennie pojawia się wiele zapytań o kredyty z oprocentowaniem stałym.

Kredyt ze stałym oprocentowaniem – wady:

⛔️ niezmienność oprocentowania w okresie trwania umowy, w przypadku gdy stopy procentowe są obniżane,

⛔️ oprocentowanie stałe oferowane jest na krótsze okresy kredytowania

Kredyt ze stałym oprocentowaniem – zalety:

✅ stabilność i poczucie bezpieczeństwa

✅ stała, niezmienna rata,

✅ łatwiejsze przewidywanie i planowanie wydatków

✅ brak konieczności śledzenia harmonogramów

Aktualnie w ofercie mamy kredyty z opcją stałego oprocentowania zarówno dla klientów indywidualnych i firmowych.

Jeżeli zastanawiasz się czy to odpowiedni moment na kredyt to podpowiadamy, że jeżeli Twoja sytuacja jest stabilna warto porozmawiać z naszym doradcą w oddziale na temat kredytu gotówkowego z oprocentowaniem stałym.

🔨 Prosty kredyt remontowy

🌳 Kredyt Eko-nomiczny na Zielone Inwestycje

🕵 Kredyt Dekada na dowolny cel

Spółdzielczy Kredyt Gotówkowy

NBS #kredytnawszelkiwypadek

Spółdzielczy Kredyt Obrotowy