W cyklu wpisów „Kredyt pod lupą” 🕵️‍♀️, odnosimy się do bieżących spraw nurtujących kredytobiorców, oswajamy bankowy żargon oraz odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania, w duchu świadomych finansów.


Dziś kilka słów na temat kredytu odnawialnego w rachunku, ponieważ w ostatnim czasie pojawia się więcej zapytań o tę formę kredytu. 👇👇👇


Jeżeli posiadasz rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, na który wpływa wynagrodzenie, emerytura lub renta możesz skorzystać z kredytu odnawialnego w rachunku.


Co to jest❓❓❓
To kredyt powiązany z Twoim rachunkiem oszczędnościowo-rozliczeniowym. W momencie gdy wykorzystasz wszystkie środki na rachunku, masz dostępny dodatkowy limit, którym możesz swobodnie dysponować.

Spłata całości lub części limitu powoduje, że odnawia się on do kwoty określonej w umowie. Co to oznacza? Najprościej mówiąc, możesz zawsze i kiedy tego potrzebujesz, bez dodatkowych formalności brać i spłacać kredyt, w takich kwotach jakie akurat Ci odpowiadają (w granicach limitu).
Największą zaletą kredytu odnawialnego jest to, że może być wielokrotnie wykorzystywany w okresie umowy do wysokości przyznanego limitu a odsetki płaci się tylko za dni, w których korzysta się z limitu.

Planujesz zakupy a wypłaty spodziewasz się dopiero za kilka dni? Skorzystaj z limitu, przez kilka dni „będziesz na minusie”, a w dniu wpływu wynagrodzenia wykorzystana kwota będzie spłacona, odsetki przestaną być naliczane.


Chcesz kupić coś droższego, chcesz spłacić ten zakup w dwóch, trzech ratach a sklep tego nie umożliwia? Korzystając z limitu odnawialnego możesz to zrobić. Płacisz za zakupy jak zwykle, środki pobierane są z limitu odnawialnego, bez żadnych dodatkowych formalności, tracenia czasu w sklepie na zawieranie umowy ratalnej.


A może po prostu potrzebujesz pewności, że w razie pilnego wydatku lub spontanicznej decyzji możesz szybko pobrać pieniądze. Kredyt w rachunku stanowi dla wielu osób finansową poduszkę bezpieczeństwa.
❗️❗️❗️W NBS Banku możesz skorzystać z kredytu odnawialnego w rachunku na stałym oprocentowaniu. ️❗️❗️❗️


Jeżeli zastanawiasz się czy to odpowiedni moment na kredyt to podpowiadamy, że jeżeli Twoja sytuacja jest stabilna warto porozmawiać z naszym doradcą w oddziale na temat kredytu odnawialnego w rachunku ze stałym oprocentowaniem.