Wyniki wyszukiwania dla:

Oprocentowanie stałe – wady i zalety - Nadnotecki Bank Spółdzielczy

Warto jednak zagłębić się w ofertę, ponieważ kredyt jest oprocentowany według stałej albo zmiennej stopy procentowej w stosunku rocznym, określonej w umowie. Co musisz wiedzieć o oprocentowaniu stałym?

Oprocentowanie stałe oznacza, że w trakcie trwania kredytu Twoja rata nie będzie się zmieniała. Raz ustalone i zatwierdzone przez Ciebie w dniu podpisania umowy kredytowej oprocentowanie pozostanie niezmienne do dnia spłaty zobowiązania.

W przypadku kredytów ze zmiennym oprocentowaniem wahania na rynku finansowym mogą mocno oddziaływać na koszt kredytu. W przypadku kredytów ze stałym oprocentowaniem koszt kredytu nie zmieni się w trakcie trwania umowy. Ryzyko wahania stóp procentowych jest realne, dlatego codziennie pojawia się wiele zapytań o kredyty z oprocentowaniem stałym.

Kredyt ze stałym oprocentowaniem – wady:

  • niezmienność oprocentowania w okresie trwania umowy, w przypadku gdy stopy procentowe są obniżane,
  • oprocentowanie stałe oferowane jest na krótsze okresy kredytowania

Kredyt ze stałym oprocentowaniem – zalety:

  • stabilność i poczucie bezpieczeństwa
  • stała, niezmienna rata,
  • łatwiejsze przewidywanie i planowanie wydatków
  • brak konieczności śledzenia harmonogramów

Aktualnie w ofercie mamy kredyty z opcją stałego oprocentowania zarówno dla klientów indywidualnych i firmowych.

Jeżeli zastanawiasz się czy to odpowiedni moment na kredyt to podpowiadamy, że jeżeli Twoja sytuacja jest stabilna warto porozmawiać z naszym doradcą w oddziale na temat kredytu gotówkowego z oprocentowaniem stałym.

 

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Polityka prywatności