Wyniki wyszukiwania dla:

Karta kredytowa - jak to działa? - Nadnotecki Bank Spółdzielczy

Zdajemy sobie sprawę, że karty wzbudzają niechęć wielu osób. Jesteśmy jednak przekonani, że niechęć ta wynika bardziej z niezrozumienia działania karty kredytowej, niż z jej wad. Karta kredytowa jest sprytnym i wbrew pozorom niedrogim rodzajem kredytu. Po zrozumieniu jej działania możecie korzystać z nieoprocentowanego kredytu w ramach odnawialnego limitu.

Jak działa karta kredytowa i jak z niej korzystać?

Karta kredytowa to zupełnie inna karta niż karta debetowa przypisana do Twojego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Nie są one ze sobą powiązane i nie można ich używać zamiennie. Kiedy używasz kartę kredytową korzystasz z limitu kredytowego przyznanego przez bank. Każdy zakup kartą kredytową umniejsza ten limit, każda spłata natomiast go wyrównuje.

Kartą kredytową możesz płacić w sklepach stacjonarnych oraz online a także wypłacać środki w bankomacie. Pamiętaj jednak, że z okresu bezodsetkowego możesz korzystać jedynie płacąc bezgotówkowo, przy wypłacie gotówki odsetki naliczane są od razu.

Okres bezodsetkowy na karcie kredytowej – ile wynosi i co to znaczy?

Okres bezodsetkowy na karcie kredytowej wydawanej przez NBS Bank wynosi 52 dni. Co składa się na ten okres? To proste! Masz 30 dni na robienie zakupów – to tak zwany okres rozliczeniowy. Następnie jest generowany wyciąg, w którym znajdziesz podsumowanie swoich zakupów, dostępne środki oraz kwotę do spłaty oraz termin płatności. Jeżeli spłacisz wszystko w ciągu 22 dni – nie zapłacisz odsetek. Jeżeli natomiast chcesz zapłacić trochę później – wystarczy, że spłacisz kwotę minimalną, która wynosi 5% salda zadłużenia. Od pozostałej kwoty jednak będą naliczane odsetki.

 

Ile tak naprawdę kosztuje korzystanie z karty kredytowej? 

Odpowiedz znajdziesz w zamieszczonym poniżej przykładzie reprezentatywnym. Warto byś przy analizowaniu oferty każdego kredytu zapoznał się w pierwszej kolejności z nim. Jako bank mamy obowiązek przedstawić go klientowi. Porównując oferty zwróć uwagę na RRSO, całkowite koszty kredytu aby podjąć świadomie decyzję i wybrać najkorzystniejszą opcję.

Przy przyjęciu niżej wymienionych parametrów RRSO na dzień 10-01-2023 r. w oparciu o reprezentatywny przykład wynosi 11,87 %, całkowita kwota do zapłaty, stanowiąca sumę całkowitej kwoty kredytu i całkowitego kosztu kredytu 7.757,67 zł dla osób, które spełnią wymagane przez Bank warunki oceny zdolności kredytowej. Limit kredytowy 5.000,00 zł, całkowita kwota kredytu 5.000,00 zł (prowizja finansowana ze środków własnych kredytobiorcy), okres kredytowania 48 miesięcy, roczne zmienne oprocentowanie nominalne 12,50 %, całkowity koszt kredytu wynosi 2.757,67 zł w którego skład wchodzą: odsetki od kredytu 2.537,67 zł, koszt usług dodatkowych 220,00 zł, w których skład wchodzą: opłata za wydanie karty 0,00 zł, opłata za użytkowanie karty ustalona za cały okres trwania umowy 220,00 zł, koszt zabezpieczenia kredytu 0,00 zł przy założeniu wykorzystania kredytu w formie bezgotówkowej w całości w całym okresie kredytowania i spłacie kredytu w ostatnim dniu trwania umowy.

Ten serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt wg ustawień przeglądarki. Polityka prywatności