Z przyjemnością informujemy, że Spółdzielcza Grupa Bankowa, której częścią jest Nadnotecki Bank Spółdzielczy została jednym z liderów finansowania agrobiznesu – wynika z podsumowania trzeciej edycji rankingu „Najlepszy Bank dla Rolnika”.

Spółdzielcza Grupa Bankowa po raz kolejny odnotowała wysoką lokatę w rankingu, wyprzedzając konkurencję w dwóch szczególnie ważnych obszarach – warunki lokalowe oraz wizerunek banku.

Cieszymy się, że Nadnotecki Bank Spółdzielczy przyczynił się do ogólnego sukcesu Grupy i do budowy solidnego, stabilnego wizerunku bankowości spółdzielczej wśród polskich rolników.

Spółdzielcza Grupa Bankowa jest w czołówce rankingu od trzech lat, notując jednocześnie najwyższy udział ilościowy – najwięcej deklaracji respondentów wskazujących banki SGB jako główne. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki produktom dedykowanym specjalnie dla rolników – kontom, lokatom, kredytom oraz kredytom preferencyjnym, kartom, w tym kartom Agro i ubezpieczeniom.

Ranking „Bank Najlepszy dla Rolnika” prowadzony corocznie przez firmę konsultingową Martin & Jacob, to wynik badania rynkowego z udziałem rolników. W tegorocznej, trzeciej już, edycji rankingu wzięło 9446 rolników będących właścicielami gospodarstw rolnych, zarządcami lub osobami powiązanymi rodzinnie z właścicielem gospodarstwa.

Spośród tak licznej grupy wyłonionych zostało 2331 respondentów oraz 12 banków o największych udziałach w sektorze AGRO. Właściciele gospodarstw biorący udział w badaniu oceniali 26 aspektów działalności bankowej. Wśród ocenianych elementów znalazły się m.in. możliwość realizowania przelewów przez internet, wsparcie banku w znalezieniu partnerów biznesowych, wiedza rolnicza doradców bankowych, indywidualne podejście do klienta, obecność stanowisk do obsługi segmentu AGRO czy długą tradycję związaną z branżą rolniczą.