Miniony weekend był bardzo pracowity dla naszego pracownika Marcina Starszaka, który reprezentował nasze barwy w dalekim Szczytnie. W sobotę, 26.05.2019 r. odbyła się tam III Dyszka Jurandówny, czyli bieg na dystansie 10 km, podczas którego najszybsi bankowcy-spółdzielcy rywalizowali o Puchar Prezesa Krajowego Związku Banków Spółdzielczych.

Marcin ukończył bieg z czasem 34 min 49 sek, zdobywając okazałe trofeum i tytuł najszybszego bankowca.

Nie był to jedyny sukces naszego pracownika. Dzień wcześniej reprezentował nasze barwy na rodzimym podwórku. 25.05.2019 r. odbył się XXVI Bieg Bohaterów Krajny. 11-kilometrową trasę Białośliwie – Nieżychowo – Białośliwie Marcin Starszak ukończył na drugim miejscu z czasem 38 min i 24 sek.

O pobiciu swojego życiowego rekordu z logo NBS na piersi oraz organizacji imprezy opowiedział osobiście Marcin:

Gdy tylko usłyszałem o biegu w Szczytnie, postanowiłem tam wystartować. Lubię startować w nowych miejscach a w Szczytnie nigdy jeszcze nie byłem. Obawiałem się nieco tego startu, bo dzień wcześniej miałem zaplanowany bieg w Białośliwiu a podróż do Szczytna jest długa. Z tego powodu start na „rodzimym podwórku” potraktowałem trochę ulgowo. Mimo takiego założenia, uzyskany wynik pozwalał mieć nadzieję na dobry występ na Mazurach. Od razu po przyjeździe wiedziałem, że będzie to udany bieg, bez względu na uzyskany wynik. Możliwość odbioru pakietu dzień wcześniej, koncerty dla biegaczy, imprezy towarzyszące, w tym… bieg w kapciach i piżamie na 1600 metrów. Nie można było się nudzić. Trasa taka jak lubię – długie proste, „agrafka”, czyli nawrót i całość po asfalcie przez miasto (co oznacza dużą liczbą kibiców) – w tym upatrywałem szansę na dobry wynik. Postanowiłem zaryzykować i opłaciło się. Po raz pierwszy w życiu złamałem barierę 35 minut w biegu na 10 km, uzyskując czas 34:49. Mam nadzieję, że jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa.

Składamy serdeczne gratulacje Marcinowi Starszakowi i życzymy kolejnych sukcesów.