| dziś jest 23 października 2017 | imieniny: Edwarda, Marleny, Seweryna
Nadnotecki Bank Spółdzielczy > Usługi dodatkowe > Sprzedaż złota inwestycyjnego

Sprzedaż złota inwestycyjnego

Złoto dla klientów banku spółdzielczego

W trzech pierwszych kwartałów tego roku ludność na całym świecie kupiła więcej złota, niż w całym ubiegłym roku. W Polsce złoto inwestycyjne sprzedają wyspecjalizowani dystrybutorzy, niektóre banki komercyjne i spółdzielcze.

Jan Mazurek

 - Za trzy pierwsze kwartały bieżącego roku inwestycje w złoto w postaci sztabek, monet i medali wyniosły 1.252 tony i były o 36 proc. wyższe niż w analogicznym okresie ubiegłego roku  – wynika z raportu Światowej Rady Złota (ang. World Gold Council).  Największy popyt kreują Chińczycy oraz mieszkańcy Indii.W Europie najwięcej złota kupują Niemcy – około 160 ton rocznie. W Polsce ten zwyczaj dopiero się rozwija, szacuje się, że rocznie Polacy kupują 3 tony złota w postaci sztabek i monet. Ważnym dystrybutorem złota na naszym rynku jest Mennica Wrocławska. Inwestowanie w złoto staje się więc coraz bardziej popularne, a sprzyja temu znaczna jego przecena oraz obawy przed kolejnym kryzysem i upadkiem dolara amerykańskiego. Poprzedni kryzys uświadomił ponadczasową wartość złotego kruszcu, którego obecna cena wyrażona w dolarach jest pięciokrotnie wyższa niż 10 lat temu.

Złoto inwestycyjne, czyli bulionowe, to sztabki, monety i medale. Są one zazwyczaj najwyższej próby. Produkowane są bez ograniczeń, zatem ich wycena jest ściśle powiązana z ceną złota i zazwyczaj kilka do kilkunastu procent wyższa od rynkowej wartości zawartego w nich kruszcu. Ponadto złoto może być sprzedawane w postaci monet, a także sztabek kolekcjonerskich. Ich emisja jest limitowana, co oznacza, że posiadaczem możliwość nabycia posiada tylko pewna grupa osób. Zatem cena takiego wyrobu zależy nie tyle od wartości zawartego w nim złota, lecz od wielkości emisji, jego specyfiki, a także roku produkcji.

Zakup złota można zrealizować w banku lub sklepie specjalistycznym. Warto korzystać z oferty sprawdzonych dystrybutorów posiadających dobrą reputację. Złote sztabki inwestycyjne oferują we współpracy z Mennicą Wrocławską dwa banki spółdzielcze – Bank Spółdzielczy Rymanów i Nadnotecki Bank Spółdzielczy. Dostępne w tych bankach złoto pochodzi od renomowanych producentów Heraeus i Umicore, a jego czystość wynosi 999,9.

Oferta sprzedaży złota w banku pozwala lokalnemu klientowi zrealizować racjonalną inwestycji, której zalety uwidocznią się w okresie zawirowań na rynkach finansowych. Klient nie musi korzystać z usług pośredników, lecz korzysta z instytucji społecznego zaufania, jakim jest bank spółdzielczy. Aby kupić złoto nie musi wyjeżdżać poza miejsce zamieszkania. Za część wolnych środków przeznaczonych na lokatę klient banku może  nabyć sztabkę, która będzie stanowić dodatkowe zabezpieczenie jego majątku. Należy jednak zdawać sobie sprawę, z konieczności dywersyfikacji lokat – rekomenduje się aby na zakup złota przeznaczać nie więcej niż 15 proc. oszczędności. Inwestując tak przez 20-30 lat można zgromadzić sporą ilość kruszcu, które stanowi najpewniejsze zabezpieczenie przed kryzysem. To rozsądny sposób na gromadzenie środków na niezależną emeryturę czy przekazanie majątku potomnym.

Oferta sprzedaży złota poprawia wizerunek banku, jako instytucji nowoczesnej, oferującej zróżnicowane produkty inwestycyjne jak również elastycznie reagującej na potrzeby klientów.

Autor jest ekspertem Mennicy Wrocławskiej

 

Nadnotecki Bank Spółdzielczy, jako jeden z pierwszych banków, udostępnił Klientom możliwość zakupu złota inwestycyjnego w formie sztabek.

Proponujemy Państwu zakup sztabek złota:

  • Wyłącznie renomowanych instytucji (Heraus, Umicore),
  • Ze złota najwyższej próby czystości - 999,9 wraz z certyfikatami autentyczności,
  • O różnej gramaturze - idealne jako jednorazowa lub systematyczna forma inwestowania.

Złoto bez względu na okoliczności, zachowuje swoją siłę nabywczą i charakteryzuje się wysoką płynnością, co czyni je idealną inwestycją w czasach niepewności.

Odwiedź nasze Oddziały i dowiedz się więcej!

 

Nadnotecki Bank Spółdzielczy, 89-340 Białośliwie, ul. Kościuszki 41, zarejestrowany pod nr KRS 0000103753 w Sądzie Rejonowym Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy, NIP 764-00-07-285, Regon 000580687, SWIFT KOD: GBWC PLPP, tel./fax 67 287 50 30.

Copyright © by NBS